AGRO

V júni 2011 spoločnosť 3J-3D int. s.r.o., kúpila podnik Poľnohospodárske družstvo Voderady – Slovenská Nová Ves, čím sme vlastne potvrdili naše smerovanie v doprave a to hlavne orientácia na potravinársky priemysel a agrosektor.

V prvovýrobe obhospodarujeme 1250 hektárov ornej pôdy so zameraním na pestovanie kukurice na zrno, pestovanie obilnín, pšenice, sladovníckeho jačmeňa a cukrovej repy. Tak isto sa venujeme chovu hovädzieho dobytka (Holštýnske plemeno), produkcii mlieka a mäsa. Zároveň kúpou kombajnov NEW HOLLAND a inej poľnohospodárskej techniky sme začali poskytovať aj služby v oblasti rastlinnej výroby (predpríprava pôdy, zber plodín a následná pozberová úprava pôdy), čím chceme dosiahnuť náš cieľ a to je:

• predaj hnojív a chémie
• zber obilnín a kukurice
• odvoz z poľa rovno do našich skladových hál, prípadne sušenie v našej sušičke – následne po uskladnení predaj našim zákazníkom, ktorým ďalej vykonávame logistické služby v rámci celej Európy.

Tým že súčasťou bývalého Poľnohospodárskeho družstva boli aj dve strediská o výmere 404 árov sme získali zázemie a sídlo celej spoločnosti vrátane skladových priestorov, hál, parkovacích miest, čerpacej stanice, pneuservisu, administratívnej budovy, čističky a sušičky pšenice a kukurice.

Ciele do budúcnosti spoločnosti AGRO Voderady - Slovenská Nová Ves a.s. sú jasné:

1. optimalizácia vstupov a výstupov v prvovýrobe

2. z dlhodobého hľadiska zamerania na pestovanie kukurice na zrno

3. spracovanie vlastnej produkcie mlieka v predajných mliečnych automatoch a pri výrobe syrov

4. spracovanie mäsa vo vlastnom bitúnku a následný predaj z dvora